Helyünk a világban

Információk

Szeretettel üdvözlöm!  2024 tavaszán a megújult honlapon bővebb tartalommal és új formában találkozhat velem, vagy várom személyesen! 


Szabad egyéni időpontjaim


Áprilisban a következő szabad időpontjaim közül most rögtön választhat:
április 15. hétfő    9.00                14.00
április 16. kedd     9.00 10.30     12.00
április 17. szerda  9.00  10.30    12.00
Foglaljon időpontot sms-ben azonnali visszajelzéssel! Az elérhető további időpontokról sms-ben vagy emailen érdeklődhet:
barna.andrea.pszi@gmail.com       70-9423236 


Azonnali időpontfoglaláshoz küldjön sms-t:

70-942-32-36


Várom kérdéseit is:

barna.andrea.pszi@gmail.com


Kapcsolat

Barna Andrea kineziológus, családállító coach

Hívjon vagy írjon sms-t: 70-942-32-36

barna.andrea.pszi@gmail.com

Keressen messenger üzenetben, Facebook oldalamon: Helyünk a világban

Legfrissebb bejegyzés

Hírek az elmúlt 9 évből

A korábbi híreket áthelyeztem ebbe a blogbejegyzésbe, hogy a honlapom és a munkám története iránt érdeklődők megtalálják az archív információkat is:)

Helyszín: XV. kerület (kertvárosi...

Bert Hellinger

A családállítás mint terápiás módszer Bert Hellinger nevéhez fűződik. Munkássága meghatározó és az alapját adja a ma már többfelé ágazó módszernek, amely családállítás, családfelállítás néven terjedt el, és jött létre később belőle a szervezetállítás, a rendszerállítás.

De ki az a Bert Hellinger és hogyan alkotta meg a nevéhez fűződő módszert?

Hellinger 1925-ben született a németországi Leimen-ben. Tanulmányait Kölnben kezdte, majd tízéves korától internátusban folytatta. 17 évesen behívták munkaszolgálatra, később pedig sorkatonaként a nyugati fronton harcolt, majd hadifogságba esett. A háború után a marienhill-i szerzetesrend tagja lett és a würzburgi egyetemen filozófiát, teológiát és pedagógiát tanult. 1951-ben pappá szentelték és a rend vezetői a dél-afrikai unióba küldték. Misszionáriusként dolgozott, itt figyelte meg, hogy a természeti népeknél milyen nagy jelentősége és gyógyító ereje van az ősök tiszteletének.

1964-ben ismerkedett meg a csoportdinamikus önismeretfejlesztéssel. A hatvanas évek végén pszichoanalitikus-képzésen vett részt Bécsben, majd újabb és újabb módszereket tanult, amelyeket egymás után próbált ki és épített be terápiás munkájába. Ilyenek voltak például a tranzakcionális analízis (Eric Berne), a hipnoterápia (Milton Hyland Erickson), a rendszerszemléletű családterápia és a neurolingvisztikus programozás, azaz az NLP (John Grinder, Richard Bandler). Különös jelentőségű volt számára a kontextuális terápia  a magyar származású Böszörményi-Nagy Ivántól. 1971-ben kilépett a szerzetesrendből.

A családállítás módszerével először Amerikában találkozott. Állításokkal a nyolcvanas években kezdett el foglalkozni és azt hamarosan a pszichoterápia hatékony módszerévé fejlesztette. Mindezt 1988 és 1993 között tartott előadásaiban fogalmazta meg és tette ismertté először nagyobb közönség előtt. Bert Hellinger rendszeresen demonstrálta módszerét a kollégák által szervezett nagycsoportokon. A kilencvenes évek végétől a Hellinger-féle családállítás rohamosan terjedt az egész világon.

e-mail icon Facebook icon